Szukaj na tym blogu

niedziela, 4 grudnia 2016

SENIORZY 90+ NASZEJ GMINY

Rada Seniorów Gminy Wieliszew wspólnie z „Stowarzyszeniem Sąsiedzkim” Mieszkańców Osiedla „Kwiatowe” w Janówku Pierwszym w dniu 10 listopada br. rozpoczęła społeczną akcję dziękczynną skierowaną do najstarszych seniorów w wieku 90+.
 

Na terenie gminy Wieliszew mieszka 50 osób w wieku dziewięćdziesięciu lat i powyżej. W ciągu kilkunastu dni członkowie rady seniorów wspólnie z sołtysami odwiedzili zacnych Seniorów zamieszkałych w: Kałuszynie, Olszewnicy Nowej, Olszewnicy Starej, Skrzeszewie, Wieliszewie, Górze, Łajskach, Michałowie – Reginowie, Poddębiu i Janówku Pierwszym. 
 
Złożono wizyty  sędziwym, zacnym i zasłużonym mieszkańcom by okazać wyrazy wsparcia, troski, szacunku oraz głębokiej wdzięczności. To wspaniali obywatele, mieszkańcy naszej gminy, którzy swoją zdyscyplinowaną postawą budowali solidne i niezwykłe fundamenty by innym żyło się lepiej.
  

Podczas tych wizyt dało się odczuć ogromną radość ich z naszych odwiedzin. W wielu domach, które odwiedziliśmy zaproszeni byliśmy przez gospodarzy na słodki poczęstunek, w czasie którego uczestniczyliśmy w rozmowie z Seniorami o ich życiu, dokonaniach, radościach i sposobach na tak długie życie. Budujący jest fakt, iż jesień swojego życia spędzają wśród członków najbliższej rodziny, w miarę dobrej kondycji fizycznej, w dobrych warunkach socjalnych, otoczeni troskliwą opieką i szacunkiem.

Akcja „Seniorzy 90+” to wzniosły, pożądany i szlachetny akt wielkiej lokalnej odpowiedzialności społecznej. To światło w tunelu, które wskazuje, że bez względu na różnice pokoleniowe można pielęgnować oraz zacieśniać więzi społeczne.
 

Wszak zwykła ludzka życzliwość oraz wdzięczność to najlepsze lekarstwo i antidotum na wszelkie życiowe troski. To również lekarstwo, które pogłębia relacje międzyludzkie, wzmaga zaufanie i buduje duży kapitał społeczny.


 

Seniorom wręczyliśmy życzenia z imienną dedykacją, według projektu i wykonania Gminnego Centrum Kultury w Łajskach oraz upominek od wójta Gminy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz