Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Mikołaje w Janówku Pierwszym


W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy.
                                                                                                        
Dnia 6 grudnia br. „Stowarzyszenie Sąsiedzkie” Mieszkańców Osiedla „Kwiatowe” i Stowarzyszenie „Bartłomiej” zorganizowali spotkanie mikołajów z dziećmi Janówka Pierwszego, Góry, Krubina i okolic. Miejsce spotkania wybrano plac przy kościele parafialnym w Janówku Pierwszym.
 
 
Mikołaje przyjechali pięknym odkrytym samochodem. Mikołaj rozmawiał z małymi pociechami, młodzież z gitarą uświetniła spotkanie kilkoma piosenkami i na zakończenie Mikołaje rozdali  drobne prezenty w postaci słodkości.

 Słoneczna pogoda, jak na zamówienie, miła atmosfera, oddała wrażenie bardzo udanej i ciepłej imprezy, która pozostanie w życzliwej pamięci dzieciom i ich rodzicom.
                             
  
 
W tym samym dniu Mikołaje zawitali do pobliskiego Domu Opieki „Marion” w Krubinie. Ku zadowoleniu przebywającym pensjonariuszom wręczono słodycze, uprzednio przygotowane przez prowadzących tą placówkę.