Szukaj na tym blogu

niedziela, 13 grudnia 2015

"Intryga" w Teatrze Kamienica


„Stowarzyszenie Sąsiedzkie” wspólnie z Radą Seniorów Gminy Wieliszew zorganizowało 10 grudnia 2015 r. wyjazd autokarem do Teatru Kamienica w Warszawie na spektakl pt.: „Intryga” z udziałem mieszkańców gminy w ilości 41 osób, w tym 10 osób z Janówka Pierwszego. Całkowity koszt transportu nowoczesnym autokarem pokrył Urząd Gminy.
 W drodze do teatru uczestnicy słuchali nastrojowej melodii hymnu Teatru Kamienica w wykonaniu Emiliana Kamińskiego, wysłuchali
informacji o historii teatru a w powrotnej drodze słuchali melodie i piosenki biesiadne.

„Intryga” to melodramat kryminalny pełen emocji i zwrotu akcji spektakl w doborowej obsadzie grany w Teatrze Kamienica w reżyserii Jana Englerta. Miłość i zdrada przeplatają się z pieniędzmi i ambicją, a coraz to nowe tajemnice nie pozwalają się nudzić widzom ani przez chwilę. Opowieść rozgrywa się w salonie, biurze, a nawet na cmentarzu. Kto żyje, a kto zginął, też nie do końca jest pewne. Spektakl zaciekawia i bawi. Brawurowe kreacje Tomasza Stockingera, Beaty Ścibakównej, Joanny Koroniewskiej i Zbigniewa Zamachowskiego są najlepszą wizytówką. „Intryga” jest po prostu dobrym przedstawieniem.

W przestrzeni Teatru Kamienica znajduje się Scena Oficyna, w której odbył się spektakl, foyer, Scena Parter, Scena Piwnica Warsza.
Ściany na dużej powierzchni z cegły, kolekcja unikatowych instrumentów, malowidła, obrazy, lustra oraz gustowne stoły i krzesła stworzyły prestiżową i kameralną atmosferę tego miejsca.