Szukaj na tym blogu

wtorek, 17 listopada 2015

90+ Seniora Gminy Wieliszew

Z inicjatywy Rady Seniorów Gminy Wieliszew  i  przy współpracy z „Stowarzyszeniem Sąsiedzkim” Mieszkańców Osiedla„Kwiatowe” w Janówku Pierwszym,  z racji obchodów Dnia Seniora,  powstała akcja odwiedzenia w swoich miejscach zamieszkania osób, które w roku bieżącym mają 90 lat i więcej.Z danych urzędowych na chwilę obecną z pośród 14 miejscowości Gminy w 8 mieszka 42 tak sędziwych mieszkańców. Najwięcej dostojnych Seniorów jest w Wieliszewie – 11 osób, w Michałowie-Reginowie – 8, następnie w Łajskach – 5, w Skrzeszewie – 4, w Kałuszynie i Olszewnicy Starej – 3 osoby, w Górze – 2 i w Olszewnicy Nowej – 1 osoba.
                             
Z przyczyn niezależnych od nas nie mogliśmy do wszystkich dotrzeć. Ideą przedsięwzięcia jest
potrzeba uhonorowania tak długiego życia mieszkańców gminy Wieliszew. Członkowie Rady Seniorów w towarzystwie z sołtysami w dniach od 10 do 14 listopada br. odwiedzili dostojnych Seniorów w ich domowych pieleszach.


Podczas tych wizyt dało się odczuć ogromną radość ich z naszych odwiedzin. W wielu domach, które odwiedziliśmy zaproszeni byliśmy przez gospodarzy na słodki poczęstunek, w czasie którego uczestniczyliśmy w rozmowie z Seniorami o ich życiu, dokonaniach, radościach i sposobach na tak długie życie.

                           

Nie można pominąć faktu mieszkańca Skrzeszewa, który może się szczycić 101 lat życia.

Budujący jest fakt, iż jesień swojego życia spędzają wśród członków najbliższej rodziny, w miarę dobrej kondycji fizycznej, w dobrych warunkach socjalnych, otoczeni troskliwą opieką i szacunkiem. Opieka sprawowana nad nimi jest wyrazem podzięki za ich trud i wiele wyrzeczeń przy wychowywaniu swoich dzieci. 

Seniorom wręczyliśmy życzenia z imienną dedykacją, według projektu i wykonania Gminnego Centrum Kultury w Łajskach oraz słodki upominek od wójta Gminy.
Z uwagi na pozytywny odbiór naszej akcji przez samych dostojnych Seniorów i ich opiekunów, Rada Seniorów  wspólnie  z   "Stowarzyszeniem Sąsiedzkim" planuje kontynuować tą akcję w kolejnych latach.